تماس با ما: 02188042269 09122082081
ورود

ورود به سایت

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بیاد اور

هیدروتراپی (یا آب درمانی)،اغلب به شیوه ای از معالجه گفته می شود كه در آن اجرای حركات و نرمشهای خاص در آب مورد نظر باشد. اساس این نوع معالجه سبك شدن بدن هنگام غوطه وری در آب است و به همین دلیل است كه بیمار قادر است با صرف نیروی كمتر عضلات و اندامهای خود را به حركت در آورد و همچنین  چون فشار بدن روی مفاصل كاهش می یابد، علاوه بر خاصیت نشاط انگیزی و فرح بخشی آب ،دراجرای حركات نیز درد كمتری احساس می شود. در هیدروتراپی ، یك قسمت یا تمام بدن به دفعات گرم و سرد می شود با این كار گردش خون در عروق تسهیل می گردد. هیدروتراپی به روشهای مختلفی اجرا می شود. درهیدروتراپی به كمك دوش از سوراخهای ریز آب با فشار به اعضاء و اندامها برخورد می کند و باعث تحریك اعصاب ، حركات عضلات و تسهیل جریان خون در عروق می شود.
فواید آب درمانی:1-درمان کوفتگی،رگ به رگ شدن، التهاب تاندون 2-بعداز عمل جراحی به منظور افزایش دامنه حرکتی مفاصل 3- به عنوان قسمتی از برنامه آمادگی ورزشکاران 4-ایجاد ارامش روحی و.......
چندین تمرین برای دردهای مفصلی و عضلانی دراستخر
تمرین (1(:این حركت در محل كم عمق استخر در جایی كه آب تا ناحیه سینه قرار دارد،انجام شود. حركات با تكیه دادن بدن به دیوار استخر آغاز می شود و همزمان با راه رفتن موزون در آب دستها حول محور شانه از عقب به حركت در می آید.

تمرین(2): شخص در حالی كه یك پای خود را ثابت نگه می دارد ، پای دیگر را به اندازه نیم متر به جلو می برد و سپس به حالت اول خود باز می گرداند.

تمرین(3): شخص در حالی كه یك پای خود را ثابت نگه می دارد، پای دیگر را به اندازه نیم متر به عقب می برد و سپس به حالت اول خود باز می گرداند.

تمرین(4): شخص در حالت ایستاده دو دست را بر دیوار استخر تكیه داده ، سپس یك پا را از عقب به اندازه یك زاویه 90 درجه بالا می آورد. در این حالت پا بعد ازطی یک نیم دایره به حالت اول برمی گردد.

تمرین(5): شخص با حالت ایستاده دو دست را بر دیواره استخر تكیه داده سپس یك پا را از ناحیه زانو خم كرده و به طرف بالا می آورد و سپس در همان حال آن را صاف می كند و به جای اول خود باز می گرداند و همین عمل را با پای دیگر نیز انجام می دهد.

نمونه های بیشتر دیگری نیز وجود دارد. که گاهی اوقات در بیماری های خاصی نیاز به تجویز دقیق پزشک متخصص مربوطه نیز می باشد.