تماس با ما: 02188042269 09122082081
ورود

ورود به سایت

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بیاد اور

نکات مهمي که در اجراي يک سوناي خشک بايد در نظر گرفت:

 1. در ساخت يک سوناي خشک بايد حتما از چوب روسي که به صورت لنبه سونايي شکل داده شده استفاده شود. شيارهاي اين لنبه‌ها درون يک‌ديگر رفته و به چوب زير سازي که از قبلا به ديوار فيکس شده، متصل مي‌شوند. صندلي‌ها از چوبي به نام کف صندلي به صورت يک طبقه و يا دو طبقه ساخته مي‌شوند.
   
 2. چوبي که براي سوناي خشک استفاده مي‌شود بايد فاقد هرگونه شيره يا چربي باشد. از ضخامتي در حدود 18 ميلي‌متر براي سوناي کوچک و 22 ميليمتر براي سوناي بزرگ برخوردار باشد.
   
 3. در رنگ کاري سونا نبايد از رنگ‌هاي معمولي که در رنگ کاري بقيه چوب‌ها استفاده مي‌شود، استقاده شود به اين دليل که اين رنگ‌ها در محيط گرم سونا سرطان زا بوده و استفاده کنندگان را با مخاطراتي مواجه مي‌کنند. براي جلوگيري از اين مشکل معمولا در رنگ کاري سونا فقط از سيلر و کيلر استفاده مي‌شود.
   
 4. براي عايق کاري ديوارهاي سوناي خشک معمولا ابتدا از يک يا چند لايه عايق رطوبتي (مانند تمام مجوعه‌هاي آبي از قبيل استخر و جکوزي) و سپس از يک لايه سيمان نسوز استفاده مي‌شود.
   
 5. براي جلوگيري از ايجاد مشکل براي خروج از سونا، در مواقع گرفتگي تنفسي، درب سونا حتما بايد رو به بيرون باز شود.
   
 6. قبل از اجراي سونا براي نصب هيتر حتما بايد سيم فشار قوي کشيده شده باشد. برق هيتر به علت فشار بالايي که تحمل مي‌کند بايد صد در صد طبق محاسبات و در داخل خرطومي نسوز انجام شود و به هيچ عنوان رو کار يا زير چوب کشيده نشود.
   
 7. نصب رادياتور در سوناي خشک باعث کاهش شديد مصرف انرژي توسط هيتر مي‌شود.
   
 8. هيترهاي سونا به دو نوع کلي گرمکن‌هاي معمولي از نوع سنگ مرمر و گرمکن‌هاي مادون قرمز تقسيم بندي مي‌شوند. انتخاب نوع هيتر بايد بر اساس نياز مشتري صورت گيرد، که البته استفاده از نوع سنگي آن نتيجه بهتري دارد. گرمکن‌هاي مادون قرمز براي برخي کاربران که صرفا خواهان يک محيط خشک وگرم با دماي متعادل‌تر هستند نيز مناسب است.